Łódź jest pełnym kontrastów miastem w samym centrum Polski z populacją ok. 700 000. Jest znanym ośrodkiem przemysłu tekstylnego. W XIX wieku była „Ziemią Obiecaną” kapitalistów. Jest miastem, w którym historia czai się w niespodziewanych miejscach, pełnym kontrastów, skomplikowanej mieszanki przeszłości i przyszłości, przemysłu i sztuki, piękna i brzydoty, ale z pewnością ma duszę.

Łódź nie jest popularnym celem turystycznym, ale ma wiele interesujących rzeczy do zaoferowania. Zwiedź Łódź i poznaj niektóre z nich.

Podczas wizyty w Łodzi warto odwiedzić Księży Młyn – przemysłową część miasta z fabryką Karola Scheiblera, słynnego przedsiębiorcę. W jego pałacyku mieści się obecnie Muzeum Kinematografii.

W kompleksie fabrycznym Izraela Poznańskiego, jednego z najbogatszych XIX-wiecznych przedsiębiorców w Łodzi, mieści się dzisiaj nowoczesne centrum handlowe „Manufaktura”. Jest dobrym punktem początkowym do poznania typowej architektury i odrobiny historii dla zainteresowanych, a do małych zakupów dla pozostałych.
Tuż obok centrum handlowego znajduje się Muzeum Sztuki MS 2, a w pobliskim Pałacu Poznańskiego mieści się Muzeum Miasta Łodzi. 

Na koniec, powinniście wybrać się na spacer Piotrkowską – słynącą z wielu sklepów leżących wzdłuż najdłuższego deptaku w Polsce.